• Serducho dla zwierząt

„Wielkość i postęp moralny narodu można ocenić na podstawie sposobu, w jaki traktuje on zwierzęta.”

Mahatma Gandhi

Nasza młodzież, jak co roku, znów się zmobilizowała i zorganizowała zbiórkę karmy dla schroniska „Arka” w Łomży. Mamy nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu pomożemy przetrwać pieskom trudny czas pandemii. Dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za okazane „serducho”.

• Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Kobiet

Kobiety przez stulecia zawsze chciały być eleganckie, nadążać za aktualną modą, wyglądać ślicznie.

Przez lata trendy w modzie zmieniały się wraz z historią, lecz są pewne nieprzemijające tendencje, które pomimo zmieniających się trendów zawsze będą na czasie: po pierwsze „mała czarna”, dobrze dobrane jeansy, biała koszula stylizowana na męską czy baleriny.

• WALENTYNKI  2021 ZAKOCHAJ SIĘ W KSIĄŻCE

Na co dzień jesteśmy zabiegani, z konieczności racjonalni i pragmatyczni, ale czasami lubimy trochę się powzruszać. A cóż może być bardziej wzruszającego niż historia wielkiej miłości. Szczęśliwej albo nie… Bez względu na to, jak toczyły się losy świata, zawsze ktoś się w kimś zakochiwał.

Szkolne Kółko Teatralne z okazji Walentynek przygotowało prezentację o najsłynniejszych romansach znanych z historii, literatury i filmu.

• Jasełka inne niż zawsze

Co roku w naszej szkole przed Wigilią Bożego Narodzenia przedstawiane były jasełka. W tym roku pandemia i związana z nią nauka zdalna nie pozwoliły kontynuować wieloletniej tradycji. Mimo wszystko, mimo wielu ograniczeń, udało się wprowadzić społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Uczniowie klasy III FT poprzez platformę Microsoft Teams przy muzyce polskich kolęd i świątecznych obrazach przedstawili wigilijne i bożonarodzeniowe tradycje. Prowadzący uroczystość uczeń na zakończenie złożył wszystkim życzenia świąteczne:

• SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

Na początku roku szkolnego rozpoczęliśmy prace nad scenariuszem przedstawienia teatralnego „ Kopciuszek”. Niestety, życie pisze swoje scenariusze.

Pandemia i ograniczenia z nią związane nie pozwoliły nam kontynuować naszych spotkań w szkole. Chociaż z konieczności musieliśmy zostać w domach, nie przerwaliśmy swojej działalności. Skorzystaliśmy ze znanego od dawna pomysłu sleeveface i zaczęliśmy zabawę z książką. Sleeveface to kompozycja zdjęcia osoby z okładką książki. Spotykaliśmy się raz w tygodniu online na Platformie Microsoft Teams , kontaktowaliśmy się za pośrednictwem poczty elektronicznej i Facebooka.

• Nietypowe otrzęsiny

Niestety, ze względu na zaistniałą sytuację, nie mogliśmy w tym roku szkolnym zrobić hucznych otrzęsin dla klas pierwszych, które stały się tradycją naszej szkoły. Natomiast udało się nam przeprowadzić w klasach pierwszych test wiedzy o szkole. Nasze kociaczki musiały odpowiadać na różnorodne pytania dotyczące historii szkoły, jej budowy, organizacji i obecnego stanu. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła klas I BT z wynikiem 52/57, drugie miejsce przypadło w udziale klasie I FT z wynikiem 43/57 a trzecie klasie I BB- 40/57. Po tej teoretycznej konkurencji stwierdziliśmy, że nasze pierwszaki znają bardzo dobrze szkołę i mogą już czuć się pełnoprawnymi „obywatelami” ZSCKR w Marianowie. Za udział w quizie nagrodzimy punktami, dyplomami i małą niespodzianką po powrocie w mury szkoły…

• Świętujemy 11 listopada

O tym dniu marzyło kilka pokoleń Polaków. Nasi przodkowie na polach bitew całej Europy, przelewali swoją krew, żeby spełnił się sen o wolnej Polsce. I sen ten się spełnił. W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska wróciła na mapę Europy. Zasłużyliśmy na to, jak mało kto!
            W tym roku świętowanie jest nietypowe. Jesteśmy w domach, z wielu okien powiewają flagi narodowe, ale nie ma parad i przemarszów. Nie ma wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, apeli, koncertów i wieczornic. Ale pamiętajmy: Ojczyznę i miłość do niej miejmy zawsze w sercu.
            By aktywnie wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości, zapraszamy do konkursu historycznego w formie quizu.

Mini regulamin konkursu:

• Niepodległa do Hymnu

11 listopada 2020 roku, w kolejną 102 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. Dołącz do nas! Pokażmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.

Link:

• Zagraniczne praktyki sposobem na sukces

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, dzięki staraniom dyrektora Sławomira Łomotowskiego, nasza młodzież mogła wyjechać na zagraniczne praktyki zawodowe.

Dnia 16.09. 2020 roku zostały podpisane umowy z partnerem greckim, które były uwieńczeniem ostatniego etapu formalnych przygotowań.

W ramach przygotowań odbyła się rekrutacja uczniów, językowe i kulturowe zajęcia przygotowawcze oraz spotkanie organizacyjne z koordynatorami projektu.

• Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych - znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych. Kościół katolicki uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych winna być jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. Dzień 1 listopada przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia, jest powołany do świętości. 2 listopada - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. Uroczystość obejmuje nie tylko świętych kanonizowanych, ale wszystkich zmarłych, którzy osiągnęli doskonałość, a zatem także zmarłych krewnych i przyjaciół.

Wtorek 14.05.2024