• Warsztaty z psychologiem

• Dnia 20 lutego 2023 roku gościliśmy w naszej szkole psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Łomży. Pani Magdalena Kołakowska przeprowadziła warsztaty "Zdrowie psychiczne- zarządzanie emocjami". Ich uczestnicy -uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego mogli spojrzeć na siebie przez pryzmat emocji i właściwie ocenić różne sytuacje i relacje z rówieśnikami.

Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności podniosą stopień asertywności i atmosferę w grupie.

• Do trzech razy sztuka :)

• Po trzech latach bezowocnego podejmowania prób zorganizowania wyjazdu na narty - pandemia nie była naszym sprzymierzeńcem - i po trzech, również zakończonych fiaskiem, próbach podejmowanych w tym  roku szkolnym (jak nie gołoledź, to deszcz) wreszcie wyruszyliśmy na stok 😊. Udało się !!! Piętnastu narciarskich zapaleńców postawiło swoje pierwsze (no…  niektórzy drugie) kroki na nartach. Jak było? Odpowiedź na to pytanie dały baaardzo zadowolone twarze kursantów i pytanie, które padało z niemal wszystkich ust: „ Sorze, pojedziemy jeszcze w tym roku?”

• Walentynki w internacie

• Mahatma Gandhi powiedział, że „gdzie jest miłość, tam jest życie”. 14 lutego to dzień, kiedy warto przypomnieć tę myśl- po raz kolejny uświadomić, jak bardzo ważna i potrzebna jest miłość. My postanowiliśmy to zrobić w formie zabawy. W internacie naszej szkoły odbył się wieczór walentynkowy, podczas którego zorganizowany został turniej „Jaka to melodia?” Każda z trzech grup wytypowała przedstawicieli, których zadaniem było odgadnięcie tytułu i wykonawcy polskiego przeboju o tematyce miłosnej. Liderem okazała się grupa II, która bezbłędnie odgadła niemal wszystkie piosenki. Rafał, Michał i Norbert – brawo! Zarówno uczestnicy turnieju, jak i cała publiczność otrzymali na koniec słodką niespodziankę.

• Wyprawa na lodowisko

• W dniu 13 lutego 2023 młodzież pod opieka A. Grużewskiej i S. Ptaszyńskiego wybrała się na lodowisko „Biały Orlik” w Łomży. Celem wyjazdy była nauka jazdy na łyżwach, doskonalenie zdobytych umiejętności oraz pokazanie ciekawych form spędzania czasu wolnego. Mimo że niektórym zdarzały się upadki, to do internatu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.